1960 rok - odrodzenie sekcji.

W 1960 roku nastąpiło odrodzenie sekcji hokeja na lodzie w wojskowym klubie. Dużą rolę odegrała redakcja Dziennika Wieczornego", która pomogła przy naborze nowych adeptów. Wprawdzie sekcja nie posiadała nawet społecznego zarządu, ale przynajmniej tym razem wzięto się za pracę od podstaw. Prowadzono nabór młodzieży już w 1959 roku, po to, aby powstający zespół oprzeć na własnych wychowankach. Człowiekiem do wszystkiego okazał się nieoceniony Stanisław Jędrzejczak, który nie tylko zajmował się pracą trenerską, ale także rozmaitymi sprawami organizacyjnymi. Nieprzypadkowo zaangażowano tego szkoleniowca. Jędrzejczak znany był  w regionie z doskonałej pracy z młodzieżą. Jego podopieczni z OSY" Jabłonowo dwukrotnie zwyciężyli w popularnym Złotym Krążku". W styczniu 1960 roku z okazji otwarcia sztucznego lodowiska w Toruniu, obradował tam Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W trakcie zebrania zasłużeni dla hokeja działacze i szkoleniowcy z Pomorza otrzymali Złote Odznaki PZHL. Wśród wyróżnionych w ten sposób znalazł się Stanisław Jędrzejczak. W marcu 1960 jego podopieczni po raz trzeci okazali się najlepsi w Złotym Krążku". 11 marca na pierwszej stronie Gazety Pomorskiej" ukazała się relacja na ten temat.

Drużyna juniorów Zawiszy przystąpiła do rozgrywek w lidze okręgu Koszalin - Pomorze. W styczniu, w inauguracyjnym meczu uległa bydgoskim Budowlanym 3:9.

A klasa hokejowa na Pomorzu podzielona była na dwie grupy. Ich zwycięzcy spotkali się w meczu o mistrzostwo Pomorza. W potyczce rozegranej na bydgoskim Torbydzie, najlepsza drużyna grupy pierwszej WKS Gryf Toruń, pokonała Budowlanych Bydgoszcz aż 9:0 (2:0, 4:0, 3:0). W zespole wojskowych wystąpili: bramkarz Griński, obrońca Szarzewski oraz napastnik Balcerak, którzy w przeszłości reprezentowali barwy OWKS i CWKS Bydgoszcz. Potem zespół z Grodu Kopernika czekał turniej strefowy, z którego można było wywalczyć promocję do finałowych rozgrywek o awans do II ligi. Rywalami wojskowej drużyny byli: Zjednoczeni Września i Bzura Chodaków. Turniej również odbył się na bydgoskim sztucznym lodowisku.

Mecz finałowy o mistrzostwo Pomorza:

28.02.1960 - Bydgoszcz, Torbyd: Budowlani Bydgoszcz - WKS Gryf Toruń 0:9 (0:2, 0:4, 0:3) - Balcerak 3, Frołow 2,  Ryszard Piasecki, R. Brzeski, Szarzewski, Kolanowski

WKS Gryf Toruń: Lucjan Griński - Jóźwiak, Radosław Brzeski, Balcerak, Frołow, Klimke, Szarzewski, Maciejewski, Kolanowski,  Ryszard Piasecki, Cichoracki, Zdzisław Graetzer, Roliński, Siemianowski.

Jednak w finałowym turnieju grupy IV rozgrywek o wejście do II ligi, który odbył się w Toruniu, Gryf zajął ostatnie, czwarte miejsce i nie wywalczył awansu. Uległ Zjednoczonym Września i Bzurze Chodaków