Stanisław Gadecki
Bronisław Waligóra

Bronisław Waligóra > (Sławomir Spychalski)

0-0

Indolencja strzelecka nie pozwoliła wygrać meczu Zawiszy pomimo zdecydowanej przewagi. Wygrana też nic by wojskowym nie dała, bo Bałtyk Gdynia odniósł cudowne zwycięstwo 3:2 w Krakowie z Garbarnią. Wojskowi mogli spokojnie rozgromić Szombierki, lecz ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Już w 9 minucie Sułkowski oddał strzał z około 6 metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 25 minucie Chmara uderzył futbolówkę głową, którą bramkarz gości z trudem sparował na słupek. W ciągu 60 sekund dwie okazje miał Gadecki, lecz nie trafił do siatki. W 43 i 49 minucie zmarnowali okazje Łowkis i Chmara. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali też Góral i Sułkowski. Goście chociaż byli gorsi mogli w końcówce rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. W 83 minucie piłkę po strzale Sobka wybił na rzut rożny Rychlewicz. Krótko przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkarz Zawiszy obronił uderzenie Wilima I.