1961 rok

Drużyna juniorów Zawiszy brała udział w mistrzostwach Pomorza, w których radziła sobie ze zmiennym szczęściem.  Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. WKS Zawisza trafił do Grupy I, w której rywalizowało 5 drużyn. Oprócz młodych hokeistów wojskowego klubu grały ekipy: Budowlani, MKS, Polonia (wszystkie Bydgoszcz) i Sparta Złotów  obrońca tytułu mistrzowskiego. Terminarz pierwszej rundy przedstawiał się następująco:

05.01.1961: Polonia Bydgoszcz – Zawisza (mecz przełożony)

11.01.1961: Budowlani Bydgoszcz – Zawisza 9:3

15.01.1961: Zawisza – MKS Bydgoszcz 2:0

18.01.1961 (przełożony): Sparta Złotów – Zawisza 7:0

Na inaugurację  Zawisza zmierzył się na tafli Torbydu z lokalnym rywalem Budowlanymi. Spotkanie zakończyło się porażką młodych hokeistów wojskowego klubu 3:9. 31 stycznia Zawisza pokonał MKS Bydgoszcz 2:0. Na początku lutego uległ  z kolei w Złotowie Sparcie 0:7. Wyniki osiągane przez młodych adeptów hokeja spod znaku Zetki" nie były tak ważne. Liczył się fakt, że młodzież była szkolona, a na efekty czekano już w dorosłych rozgrywkach.

30 marca podopieczni trenera Jędrzejczaka powrócili z Warszawy. W stolicy zagrali dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym meczu zremisowali 1:1 ze stołecznym KKFiT. W drugiej potyczce również zanotowali remis. Tym razem uzyskali wynik 5:5 z Legią Warszawa. Rezultaty osiągnięte przez bydgoszczan były godne uwagi, ponieważ zmierzyli się z chłopakami starszymi i silniejszymi fizycznie. Stołeczni działacze podkreślali zwłaszcza duże umiejętności hokeistów Zawiszy w zakresie jazdy na łyżwach.

Na tafli bydgoskiego Torbydu odbyły się w 1961 roku mecze hokeja na lodzie w ramach Zimowej Spartakiady Armii Zaprzyjaźnionych. Na zdjęciu drużyny podczas ceremonii otwarcia.