1-1

1-2

Norbert Pogrzeba 6 głową

Norbert Pogrzeba 63

W zajmującej czwarte miejsce w ligowej tabeli, Polonii, zabrakło reprezentanta Polski Jana Banasia. Goście już w 6 minucie objęli prowadzenie. Rzut rożny wykonywał Jóźwiak, a precyzyjnie dośrodkowana przez niego piłka trafiła na głowę Pogrzeby, który strzałem w róg bramki pokonał Rychlewicza. Przy korzystnym 1:0 wyniku dla nich, goście zwolnili grę, co skrzętnie wykorzystali bydgoszczanie. W 20 minucie Pieszko zagrał piłkę na środek pola karnego i nieobstawiony Kostrzewiński zdobył jedyną bramkę dla Zawiszy. Zdaniem obserwatorów meczu Pieszko zagrywał piłkę, która minimalnie wyszła w aut. Sędzia liniowy sygnalizował ten fakt głównemu arbitrowi, lecz ten nie dostrzegł reakcji swojego kolegi. Prasa podkreślała, że bytomianie przyznaniem bramki Zawiszy zostali skrzywdzeni. Od momentu zdobycia wyrównania przez „wojskowych” na boisku dominowali goście. Pod koniec pierwszej połowy Fiodorow ratował drużynę wybiciem piłki z linii bramkowej. W 73 minucie Polonia zdobyła decydującą bramkę. Po raz kolejny do siatki trafił Pogrzeba, a asystował przy golu Jóźwiak. Podobno interwencja Rychlewicza była spóźniona. Wcześniej Armknecht podał znakomicie Pieszce, lecz ten fatalnie spudłował. Później Rychlewicz obronił uderzenie Pogrzeby i dobitkę Janika. Na pięć minut przed końcem spotkania groźnej kontuzji w starciu z Orzechowskim doznał Harmata. Obrońcę Zawiszy odwieziono do szpitala i stwierdzono u niego pęknięcie śródstopia. Harmacie założono gips, a kontuzja wyeliminowała go z gry do końca sezonu.