Hubert Skowronek

Jerzy Wiśniewski > (Andrzej Kaczewski)

0-1

Władysław Szaryński 85

Debiut w Zawiszy Władysława Szaryńskiego i Stanisława Kaczmarka. Niezbyt szczęśliwy był dotychczas dla Zawiszy Stadion Olimpijski we Wrocławiu. W poprzednich dwóch spotkaniach w najwyższej klasie rozgrywkowej, bydgoszczanie ulegli Śląskowi 1:3 i 0:2. Tym razem skończyło się inaczej, ale przez pierwsze 15 minut było groźnie. Obrońcy spod znaku walecznego rycerza mieli duże kłopoty z powstrzymaniem ataków wrocławian, mających przewagę. W tym czasie bydgoscy defensorzy popełnili kilka błędów. Później gra się wyrównała, a zawodnicy Zawiszy imponowali przeprowadzaniem szybkich akcji. W 60 minucie piłka po strzale Szaryńskiego trafiła w słupek. Pięć minut później Rychlewicz obronił uderzenie zawodnika gospodarzy Skowronka. W ostatnim kwadransie bydgoszczanie osiągnęli znaczną przewagę. Zwycięską bramkę zdobył Szaryński, który otrzymał piłkę po rajdzie Armknechta lewą stroną boiska. Kierownik sekcji piłki nożnej Zawiszy płk Gabara wyróżnił Szaryńskiego, a najlepszym zawodnikiem bydgoszczan uznał Armknechta, który jego zdaniem rozegrał najlepszy mecz w ostatnich latach. Zresztą jak podkreślił pułkownik wszyscy gracze zwycięskiego zespołu zasłużyli na pochwałę.