Zmiany:

Roman Armknecht > (46, Stanisław Kaczmarek)

0-1

Gerard Rother 84

Pierwszy mecz trenera Bronisława Waligóry. Ostatni mecz w barwach Zawiszy Jana Pieszki. Dla wojskowych" to był mecz, który w przypadku wygranej prolongował jeszcze szansę utrzymania się w lidze. Mając świadomość stawki spotkania bydgoszczanie grali ambitnie i atakowali. Już do przerwy powinni prowadzić przynajmniej 2:0, bo obrońcy gości spisywali się słabo. Nawrocki, Unton, Pieszko i Kostrzewiński okazali się jednak nieskuteczni. GKS również przeprowadzał groźne akcje, szczególnie za sprawą dwójki Schmidt Rother. W 14 minucie Rychlewicz obronił strzał głową drugiego z wymienionych, a kilka minut później bydgoski bramkarz nie dał się pokonać po uderzeniu Olszy. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 20 minucie. Armknecht został dosłownie znokautowany przez kolegę z drużyny Nawrockiego. Stało się to po silnym strzale pomocnika Zawiszy, po którym piłka raziła" Armknechta. W jego miejsce wszedł do gry w drugiej połowie, Kaczmarek. W 67 minucie Rother trafił w słupek. W 84 minucie goście zdobyli zwycięskiego gola. Po podaniu Schmidta, strzałem w długi róg do siatki trafił Rother. Po tej porażce wojskowi" stracili szanse pozostania w lidze. Do takiej sytuacji doszło dlatego, że ich sąsiedzi z tabeli: Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin wygrali swoje mecze. Jak się okaże, na kolejne występy w najwyższej klasie rozgrywkowej przyjdzie czekać Zawiszy 10 lat.