1959-1960

1959

Mistrzostwo Polski zdobyła ósemka (Antoni Piotrowski, Sylwester Werbiński, Franciszek Jezierski, Andrzej Mazurowicz, Eugeniusz Nowicki, Bogdan Samczuk, Andrzej Nowaczyk, Jerzy Rubin - ster. Stanisław Kuśnierek).

1960

Mistrzostwo Polski wywalczyli: dwójka podwójna (Eugeniusz Kubiak, Zbigniew Szymański), czwórka ze sternikiem - na zdjęciu obok (Antoni Piotrowski, Marian Wrzeszykowski, Jerzy Iwanow, Ryszard Rasztar - ster. Bolesław Paszke), ósemka (Andrzej Nowaczyk, Leon Kądziołka, Ryszard Lubicki, Eugeniusz Nowicki, Jan Modrzewski, Franciszek Jezierski, Janusz Wojciechowski, Jerzy Lemańczyk - ster. Ryszard Falarczyk).

26 czerwca 1960 wioślarze Zawiszy brali udział w tradycyjnych zawodach o Puchar Bałtyku". Zdobywając 320 punktów bydgoszczanie z wojskowego klubu zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej. Najciekawszy był wyścig czwórek ze sternikiem, który wygrała osada Zawiszy w składzie: Modrzewski, Jezierski, Mazurowicz, Werbliński. Wyprzedziła ona minimalnie zawodników bydgoskiego BTW. W wyścigu ósemek Zawisza też zwyciężył, a na drugim miejscu uplasowała się Dynamo Schwerin. Na starcie zabrakło dwóch najlepszych wówczas skiffistów: Teodora Kocerki (AZS Szczecin)i Eugeniusza Kubiaka z Zawiszy.

Mistrzostwa ósemka Zawiszy. Od lewej: sternik Ryszard Falarczyk, Jerzy Lemańczyk, Janusz Wojciechowski, Franciszek Jezierski, Leon Kądziołka, Ryszard Lubicki, Jan Modrzewski, Eugeniusz Nowicki, Andrzej Nowaczyk.