1965

Na kwietniowych mistrzostwach kraju w biegach przełajowych, które rozgrywane były w Sopocie, żaden z zawodników Zawiszy nie stanął na podium. Tak słaby występ zanotowano po raz pierwszy, bowiem od 1953 r. starty biegaczy wojskowego klubu z Bydgoszczy stanowiły pasmo sukcesów.

Od 13 do 15 sierpnia na stadionie Pogoni w Szczecinie odbyły się 41. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Nie były to zbyt udane zawody dla zawodników Zawiszy. Jedyny mistrzowski tytuł zdobyła Teresa Ciepły w biegu na 80 m ppł.

80 m ppł: 1 Teresa Ciepły 10,9

W piątkowy ranek, 1 października, lekkoatleci Zawiszy wyjechali do Krakowa na finałowy mecz o drużynowe mistrzostwo Polski. Wojskowa ekipa z Bydgoszczy została drugą ekipą w kraju. Na wygraną nie pozwoliło zbyt szczupłe zaplecze wśród kobiet, a na dodatek plaga kontuzji.

< Jerzy Lesisz

18 listopada na zebraniu sekcji podsumowano dwuletnią działalność zarządu, poczyniono plany na przyszłość i dokonano wyboru nowych władz. Sprawozdanie z działalności sekcji przedstawił dotychczasowy prezes ppłk Jerzy Lesisz. Prezes wspomniał o paradoksie, którego twórcami stali się działacze PZLA. Otóż w 1964 r. Zawisza wygrał finał ligi, ale zdecydowano, że na tzw. pięć minut przed startem w Tokio nie należy w 1965 r. przyznawać najlepszemu zespołowi mistrzowskiego tytułu! Podkreślił sukcesy uzyskane przez zawodników wojskowego klubu. W 1965 roku lekkoatleci Zawiszy zdobyli 166 klas sportowych i 55 procent norm na kółka olimpijskie, mając na uwadze wszystkie sekcje w klubie. 111 miejsc medalowych uzyskali zawodnicy na mistrzostwach, Polski, Wojska Polskiego i okręgu. Seniorzy wywalczyli mistrzostwo Wojska Polskiego, natomiast juniorzy - 2 miejsce. Do lekkoatletów Zawiszy należało 9 rekordów Polski, 19 Wojska Polskiego i 111 okręgu. Prezesem ponownie wybrany został ppłk Jerzy Lesisz. W skład zarządu weszli ponadto: mjr Edmund Milecki (zastępca przewodniczącego d/s szkoleniowych), mjr Stanisław Drenczewski, płk Jerzy Jankowski, ppłk Ryszard Rześniowiecki, inż. Mieczysław Brukwicki (zastępca przewodniczącego d/s organizacyjnych), Mieczysław Mućko, Franciszek Łepek, mgr Zbigniew Mroczyński i red. Jerzy Stroiński.