Witold Krzyżanowski

Witold Krzyżanowski > (Piotr Ząbek)

Zygmunt Droździok 40

1-0

Debiut w Zawiszy Tadeusza Rachwalskiego. Mecz zaległy. Wynik 1:0 dla Hutnika nie jest pełnym odbiciem przebiegu tego spotkania. Sytuację panującą na boisku w ciągu 90 minut obiektywniej oddałby wynik remisowy. Mecz stał na przeciętnym poziomie ocenił potyczkę sprawozdawca „Gazety Pomorskiej". W szeregach bydgoszczan panował chaos, a ich akcje zwłaszcza w pierwszej połowie kończyły się na obronie Hutnika. Wówczas Droździok zdobył prowadzenie. Po przerwie oglądano już lepiej grającego Zawiszę, który przystąpił do ataków. Akcje bydgoszczan były szybkie, a podania celne. Dwie świetne okazje do uzyskania wyrównującego gola miał Armknecht. Po jego strzale głową piłka trafiła w ręce bramkarza gospodarzy. Kilka minut później była podobna sytuacja po uderzeniu nogą.