0-2

1-2

Jan Wyciślik 15

Henryk Perlak 53

Ostatni mecz w barwach Zawiszy: Adam Kuryło. Po tej porażce sprawozdawca „Ilustrowanego Kuriera Polskiego” alarmował, że w piłkarskiej drużynie Zawiszy dzieje się źle: „Naszym zdaniem sytuacja w bydgoskim zespole dojrzała do bardzo wnikliwej analizy i odpowiednich pociągnięć. Porażki z Polonią nie można tłumaczyć jedynie brakiem Brończyka i Sieranta. Aktualnie zespół Zawiszy to nic innego, jak zlepek zupełnie nie rozumiejących się ludzi. Sytuacja stała się nadto poważna”. To kolejny mecz, w którym gospodarze mieli przewagę, ale nie potrafili wypracowywać bramkowych okazji. Więcej groźnych akcji przeprowadzili bytomianie, co dało im prowadzenie. W 15 minucie Wyciślik ograł Żygielewicza, następnie Urbanowicza i po jego strzale Bobrowicz był bezradny. Na 2:0 podwyższył Perlak wykorzystując zamieszanie w polu karnym. W 58 minucie odżyły nadzieje nielicznych kibiców, gdy Burchacki w dość kuriozalnej sytuacji zdobył kontaktowego gola. Po akcji lewą stroną boiska strzał oddał Nowicki. Piłka obiła się od słupka i... trafiła na nogę Burchackiego. Na więcej bydgoszczan nie było już stać. W kilku przypadkach dobrze interweniował w całym meczu bramkarz gości - Patoń.