0-1

0-2

Konrad Gabrych 56 k

Marek Rzepka 77 gł

Przed inauguracją ligi wręcz cudów musiał dokonać lekarz bydgoskiej ekipy - Zbigniew Banaszkiewicz. Dzięki jego udanym zabiegom mogli wystąpić narzekający na urazy: Brończyk, P. Straszewski i Kot. Trener outsidera tabeli Andrzej Włodarek przed tym spotkaniem mówił m. in.: „Mimo iż w pierwszym meczu w Bydgoszczy wywalczyliśmy wynik remisowy 2:2 czujemy przed Zawiszą respekt. O wyniku niech decydują zawodnicy. Stilon bardzo solidnie przygotował się do ligi. Rozegraliśmy osiem spotkań kontrolnych z różnym skutkiem”. Respekt o którym mówił szkoleniowiec gospodarzy okazał się uzasadniony. W Gorzowie nie było już śladów zimy i mecz rozegrano na równym, zielonym boisku, na którym zwłaszcza po przerwie bydgoszczanie zaprezentowali efektowny ofensywny styl gry. Już w 2 minucie piłka po strzale Piotra Nowaka trafiła w poprzeczkę. Ta akcja podziałała mobilizująco na miejscowych, którzy przez kwadrans mieli inicjatywę. Brończyk stanął jednak na wysokości zadania. Potem bydgoszczanie opanowali środek boiska, jednak do przerwy nie wypracowali dogodnych pozycji. Prowadzenie uzyskali „wojskowi” z pewnie wykorzystanego karnego przez Gabrycha. „Jedenastkę” sędzia zarządził za faul na Modrackim. Od tego czasu zaczęła się wyraźna dominacja Zawiszy. Po akcji Modrzejewskiego i jego dośrodkowaniu na przeciwległą stronę boiska, na 2:0 podwyższył uderzeniem głową Rzepka.