Edward Typek 68

1-0

2-0

3-0

Niespodziewanie w pierwszych kilku minutach zaatakował beniaminek II ligi, ale po kontrze gospodarze uzyskali prowadzenie. Frąckiewicz zagrał dokładnie do Pudłowskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Potem kontuzji doznał Rembecki i trener Scharle wprowadził w jego miejsce Grembockiego. W 19 minucie było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę na głowę przejął Góral i plasowanym strzałem głową zdobył bramkę. Zawisza miał jeszcze kilka okazji w pierwszej połowie, ale najgroźniejsze było uderzenie Kwiatkowskiego z rzutu wolnego i strzał Frąckiewicza tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Druga połowa toczyła się przy przewadze Zawiszy. Początkowo znów zaatakowali goście, jednak ich akcje były zbyt chaotyczne. W 68 minucie, dobrze spisujący się  bramkarz gorzowian - Kozielski popełnił błąd zwlekając z wyjściem do interwencji na przedpolu. Jego niezdecydowanie wykorzystał Typek i skierował piłkę do pustej bramki. Od momentu uzyskania trzeciego gola, gra przebiegała w zasadzie tylko na połowie gości. Skuteczna od tego momentu postawa w defensywie, jaką zademonstrował zespół z Gorzowa, nie pozwoliła „wojskowym” zwiększyć rozmiarów zwycięstwa. W Zawiszy wyróżnili się: stoper Kwiatkowski, Góral oraz Frąckiewicz. Ten ostatni był po raz kolejny najlepszym zawodnikiem meczu. Cechowało go „bezbłędne opanowanie piłki, szybkość i rozwijanie udanych akcji skrzydłami”. Frąckiewicz doskonale kierował atakiem, a ponadto oddał kilka  świetnych strzałów.

Henryk Szuster

Roman Daniszewski > (46, Lothar de Martin)

Według "Sportu" nie grali:

Wystąpili:

Edward Piechota
Stanisław Mieszczański
Jerzy Kaczmarek

„Żołnierz Polski Ludowej” z 06.04.1960 zamieścił zdjęcie z meczu Zawisza – Stilon (Unia) Gorzów Wielkopolski (03.04.1960). W białych strojach od prawej: Bieńkowski (nr 5), Jarząbek i Góral.

„Żołnierz Polski Ludowej” z 06.05.1960 również zamieścił zdjęcie z meczu Zawisza – Stilon (Unia) Gorzów Wielkopolski (03.04.1960). Przy piłce Jan Góral.

„Ilustrowany Kurier Polski” z 05.04.1960 o meczu Zawisza – Stilon (Unia) Gorzów Wielkopolski (03.04.1960).

„Żołnierz Polski Ludowej” z 05.04.1960 o meczu Zawisza – Stilon (Unia) Gorzów Wielkopolski (03.04.1960).