1-0

2-0

2-1

Kazimierz Frąckiewicz 89

Potyczka zapowiadała się bardzo ciekawie, gdyż oba zespoły były liderami w swoich grupach II ligi.  Reporter „Dziennika Polskiego" w zapowiedzi spotkania pisał o „wojskowych” w samych superlatywach: „Sobotni przeciwnik Cracovii w meczu towarzyskim wojskowa drużyna Zawiszy z Bydgoszczy stanowi rewelację tegorocznych rozgrywek nie przegrali bydgoszczanie ani jednego meczu, a oprócz bogatego dorobku punktowego (29 pkt) mogą poszczycić się najlepszym stosunkiem bramkowym (27:4) ze wszystkich drużyn nie tylko II ligowych. W ich zespole znajduje się też najlepszy strzelec obu lig środkowy napastnik Pudłowski, który ma na swym koncie 11 strzelonych bramek".  Miejscowi zwyciężyli 2:1 (1:0), a mecz stał  na niezłym poziomie i dostarczył zgromadzonym dość licznie widzom  (4000) sporo emocji. Przez pierwszy kwadrans przeważał Zawisza, a udane ataki najczęściej inicjowali Marciniak i Pudłowski. Bramkarz krakowian był zmuszony pokazać swoje duże umiejętności po celnych uderzeniach bydgoszczan. Potem gra się wyrównała i w 31 minucie mimo rozpaczliwej interwencji jednego z zawodników gości, który usiłował zmienić kierunek lotu piłki  po uderzeniu Swobody, futbolówka trafiła do siatki. Po zmianie stron Cracovia zwiększyła przewagę, w efekcie której padła druga bramka uzyskana przez Herberta Manowskiego, znanego doskonale z okresy gdy w Bydgoszczy. Na około minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego Frąckiewicz zmniejszył rozmiary przegranej.  U „wojskowych” oprócz wyżej wymienionych napastników dobry występ zaliczyli: Rosiński, Kremplewski i Góral.

Stefan Sierzputowski otrzymywał szansę gry w pierwszej drużynie Zawiszy tylko w meczach towarzyskich.