Zygmunt Maszczyk 30 gł

Joachim Marx 45

1-0

2-0

Spotkanie ułożyło się niezbyt dobrze dla Zawiszy. Już w pierwszych minutach bolesnej kontuzji doznał Rościszewski. Jego zmiennikiem był Sosnowski, jednak nie pograł długo, bo trener Waligóra niezadowolony z postawy zawodnika dokonał kolejnej roszady w składzie. Za Sosnowskiego na boisku pojawił się Benigier. Lider ekstraklasy, jakim był wówczas chorzowski Ruch, już do przerwy zapewnił sobie wygraną. W 30 minucie, po rzucie rożnym Brończyk nie dał rady obronić strzału głową Maszczyka. Kilkanaście sekund przed zakończeniem pierwszej połowy na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Marx. Piłka odbiła się od obrońcy i kompletnie zmyliła bydgoskiego bramkarza. Po zmianie stron gospodarze, prowadząc 2:0, nie grali już z taką werwą, jak w pierwszych 45 minutach i gra nieco się wyrównała. Bydgoszczanie mogli zdobyć gola, lecz po mocnym uderzeniu Gapińskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Chorzowianie odpadli w półfinale pucharowych rozgrywek, okazując się gorsi od Górnika Zabrze.