Henryk Wieczorek 30 gł

0-1

1-1

Tadeusz Gapiński 25

Na zbiórkę przed wyjazdem na mecz nie stawił się Mikołajewski i nikt nie znał przyczyn jego absencji. Niedysponowany był Nuckowski i również pozostał w Bydgoszczy. Po długiej przerwie do drużyny powrócił Czerwiński, i jak się okazało odegrał kluczową rolę w tym spotkaniu. Rybniczanie zaczęli spotkanie od ataków, jednak skoncentrowana bydgoska obrona nie dopuszczała do groźnych momentów pod bramką Zembrzuskiego. W 25 minucie za faul na Gapińskim sędzia zarządził rzut wolny z odległości około 30 metrów. Wykonawcą tego stałego fragmentu gry był Czerwiński, który dośrodkował piłkę na głowę Witkowskiego. Witkowski zagrał futbolówkę do Gapińskiego, a ten z 9 metrów strzałem z woleja nie dał szans Kędziorowi. Zawisza nie cieszył się długo z prowadzenia. W 30 minucie Wieczorek otrzymał piłkę na głowę i z 16 metrów uderzeniem przy słupku pokonał Zembrzuskiego. W drugiej, wyrównanej połowie, Zawisza miał kilka dogodnych okazji bramkowych. Jeszcze na 5 minut przed końcowym gwizdkiem szansę miał Benigier, lecz strzelił zbyt lekko i bramkarz gospodarzy bez problemów złapał piłkę. Trener Waligóra chwalił swoich podopiecznych za bojowość. W drodze powrotnej, którą drużyna odbywała autokarem, w Łodzi nastąpiła przerwa w podróży. Wykorzystano ją na obejrzenie transmisji telewizyjnej z meczu: Anglia - RFN, zakończonego wygraną Niemców 3:1.