Kazimierz Zgoda 50

1-0

1-1

Tadeusz Czubak 82

Bydgoszczanie po dramatycznym spotkaniu wyeliminowali grającą w ekstraklasie Pogoń. Ataki Zawiszy do przerwy kończyły się na szczecińskich obrońcach. Goście oddawali strzały po kontrach, jednak uderzenia Boguszewicza, Czubaka i Jatczaka były minimalnie niecelnie. Po zmianie stron, już w 50 minucie Zgoda zdobył prowadzenie. Bydgoski obrońca ograł zawodnika gości i kompletnie zaskoczył zasłoniętego bramkarza Frączczaka. W 82 minucie Brończyk został sfaulowany i Pogoń doprowadziła do remisu. Katowicki sędzia zamiast odgwizdać przewinienie na bydgoskim bramkarzu, wskazał na środek boiska. W wyniku kontuzji golkiper Zawiszy opuścił plac gry i zastąpił go Michał Biniecki. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. Rezerwowy bramkarz był bohaterem rzutów karnych. Obronił aż trzy strzały: Kasztelana, Jatczaka i Wawrowskiego! Gole z jedenastu metrów dla gości zdobyli tylko Justek i Janduda. Zgoda i Witkowski z Zawiszy trafili do siatki, jednak uderzenie Mikołajewskiego obronił golkiper zespołu ekstraklasy. Decydującego karnego wykonał Rościszewski i wygrana 3:2 stała się faktem. Trzeba podkreślić, że wtedy rozgrywka z jedenastek" wyglądała nieco inaczej. Najpierw wszystkie strzały wykonywała jedna drużyna, a potem druga. W Bydgoszczy pierwszym zespołem była Pogoń. W zespole Zawiszy nie wystąpili: Gapiński i Nuckowski. Pierwszy z nich w dniu meczu opuścił łóżko po przebytej chorobie (angina), natomiast Nuckowski załatwiał bardzo ważną sprawę życiową. Został zwolniony z gry z uwagi na własny ślub.