Ryszard Kosiarz 17

Stefan Talar 65

1-0

2-0

Mimo trudnych warunków terenowych mecz stał na dobrym poziomie. Czerwiński znalazł się sam przed bramkarzem miejscowych - Baryłą, jednak piłka po jego strzale przeszła obok słupka. W 17 minucie gospodarze zdobyli prowadzenie w sytuacji, gdy Kosiarz przy niefrasobliwej postawie obrony i błędzie Brończyka (był źle ustawiony), przerzucił piłkę z ostrego kąta nad bydgoskim bramkarzem do siatki. W 20 minucie świetnie pod poprzeczkę strzelał Fiodorow, lecz golkiper Niwki obronił strzał. Na 2:0 podwyższył najlepszy piłkarz gospodarzy - Talar. Wymieniony był najlepszy wśród graczy Niwki według korespondenta prasy bydgoskiej, a zdaniem dziennikarza „Przeglądu Sportowowego" - Schmidt! Zawodnicy Zawiszy pod bramką rywala zwalniali tempo akcji, przez co były one zbyt czytelne dla miejscowych. Większość uderzeń z dalszej odległości miała z kolei zbyt słabą moc, aby zaskoczyć dobrze dysponowanego Baryłę. W bydgoskiej drużynie najlepsi byli Fiodorow i Nuckowski.