2-0

3-0

3-1

Zbigniew Mikołajewski 74 gł

Debiut w Zawiszy: Jan Rudziński. Ostatni mecz: Mirosław Smolarek. Zdaniem sprawozdawcy katowickiego „Sportu” mecz był ciekawy i widowiskowy. Reporter wspomnianej gazety podkreślił: „Zawisza bowiem mimo porażki był równorzędnym partnerem dobrze usposobionych gdańszczan, wiele akcji piłkarzy znad Brdy publiczność kwitowała oklaskami”. Bydgoszczanie dali zepchnąć się do defensywy i już w 6 minucie Stefan Delega po uderzeniu piłki głową przelobował Jana Rudzińskiego. Po stracie gola po kontrach strzelali Nuckowski, Witkowski i Spustek, jednak bez powodzenia. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, ale kolejne bramki strzelali biało-zieloni. W 54 minucie sędzia Ryszard Szpiczko podyktował jedenastkę" przeciwko Zawiszy za faul Marchewki. Według dziennikarza „Gazety Pomorskiej” przewinienie bydgoskiego zawodnika miało miejsce przed polem karnym! Delega wykorzystał taką szansę i było 2:0 dla gdańszczan. W 69 minucie Zdzisław Puszkarz celnie dośrodkował, a Tadeusz Jahn umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później była wreszcie zasłużona bramka dla wojskowych. Zdobył ją głową po serii rzutów rożnych Zbigniew Mikołajewski. Debiutujący w bydgoskiej bramce były zawodnik Chojniczamki -Rudziński nie ponosił winy za stracone gole.