Adam Kuryło

Wojciech Niemiec > (70, Bogdan Nuckowski)

Jacek Sierant 26 gł

1-0

Szef „banku informacji” Zawiszy Janusz Krause, obserwował drużynę z Gdyni w ligowym spotkaniu I kolejki w Łodzi z Widzewem, które Arka wygrała 3:1. Zapewne jego spostrzeżenia przydały się, bowiem „wojskowi” pokonali gości. Kolejny mecz w ulewnym deszczu, a na trybunach pełno! „Gazeta Pomorska” informowała w tytule relacji: „Sukces taktyki i waleczności Zawiszy!”. Gdynianie od początku zostali zepchnięci do defensywy. Już w 3 minucie piłka po uderzeniu Sieranta trafiła w poprzeczkę, a Niemiec dobijający strzał chybił celu. Pozostawieni na tzw. „desancie” Korynt i Kwiatkowski nie umieli sobie poradzić z dobrze zorganizowaną obroną gospodarzy, w której występował najlepszy piłkarz spotkania - Majewski. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 26 minucie. Wykonujący rzut wolny z 16 metrów Szczeszak posłał piłkę w pole karne, gdzie przejął ją na głowę Sierant i zmieniając kierunek lotu trafił do siatki. Po przerwie nastąpił słabszy okres gry „wojskowych”. Mimo tego w 69 minucie okazja na gola była wyborna. Kuryło został sfaulowany w polu karnym przez Bielińskiego i sędzia wskazał na punkt oznaczający 11 metrów. Wykonujący karnego Marchewka pośliznął się na zmoczonym boisku i piłka przeszła nad poprzeczką! „Zasłużony sukces wojskowych widownia skwitowała owacją, dziękując im za drugie zwycięstwo” - podsumował spotkanie reporter wymienionej gazety.

Wiesław Kwiatkowski

Krzysztof Adamczyk > (60, Zbigniew Kupcewicz)

Wiesław Kwiatkowski > (75, Andrzej Stolc)

Sędziowie meczu Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). W środku arbiter główny Brunon Piotrowicz (Bielsko-Biała).

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Przy sędziach Jan Stypułkowski (nr 6) i Jerzy Szczeszak (przodem). Na pierwszym planie Jacek Sierant.

Przed meczem Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Z lewej strony Andrzej Brończyk. Z numerem 6 Jan Stypułkowski kapitan drużyny. Obok niego (z lewej) sędzia główny Brunon Piotrowicz.

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Adam Kuryło mija leżącego na boisku Janusza Kupcewicza.

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Ostra walka. Z lewej strony do piłki biegnie Adam Kuryło. Trzeci z prawej to Jan Stypułkowski. Pierwszy z prawej strony - Stefan Kliński (Arka).

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Przy piłce Stefan Kliński (Arka), a naprzeciw niego Mieczysław Cirkowski. Z prawej strony z numerem 7 Krzysztof Surlit. Z lewej biegnie z numerem 11 Jacek Sierant.

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Piłka po strzale głową Jacka Sieranta w bramce Arki.

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). W efektownym wyskoku obrońca Arki, a przy nim Adam Kuryło. W głębi zdjęcia (z lewej) Jan Marchewka.

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Bramkarz gości Włodzimierz Żemojtel obserwuje powietrzną walkę o piłkę zawodników. W ciemnej koszulce w wyskoku Jacek Sierant. Za zawodnikiem Arki z numerem 9 (na pierwszym planie) Krzysztof Surlit. Z numerem 10 na spodenkach Wojciech Niemiec .

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Piłkę złapał bramkarz Włodzimierz Żemojtel. Przy bramkarzu gości Wojciech Niemiec (nr 10). Z numerem 9 na spodenkach Adam Kuryło.

Zawisza Arka Gdynia 1:0 (03.08.1977). Przy piłce Mieczysław Cirkowski, a z tyłu atakuje go Stefan Kliński. Z lewej strony Adam Kuryło, a z prawej Jacek Sierant (nr 11). W głębi zdjęcia Jan Stypułkowski.

„Gazeta Pomorska" z 04.08.1977 o meczu Zawisza – Arka Gdynia (03.08.1977).

„Dziennik Bałtycki" z 04.08.1977 o meczu Zawisza – Arka Gdynia (03.08.1977).