Włodzimierz Mazur
Jerzy Dworczyk

Edward Koczuba > (68, Zdzisław Napieracz)

0-0

Debiut w Zawiszy: Wiesław Grabowski. Najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz Andrzej Brończyk. Jeden z tytułów prasowych głosił: „Andrzej Brończyk „zastopował" Zagłębie". Bydgoski golkiper od reportera katowickiego „Sportu” otrzymał notę - 8  (w skali ocen 1-10). Do przerwy gospodarze tylko dwukrotnie poważniej zagrozili bramce przyjezdnych. Za pierwszym razem Mazur chybił celu, a w 38 minucie po jego strzale znakomicie interweniował Brończyk. W sumie pierwsza część spotkania była mało interesująca i przebiegała w wolnym tempie. Po zmianie stron obserwowano szybszą grą, ale najczęściej toczoną w środkowej strefie boiska. Zawisza przeprowadzał bardziej zdecydowane kontrataki. Na bramkę Kostrzewy strzelali Kuryło i Majewski, a z dalszej odległości Holewa oraz Stypułkowski - jednak bez powodzenia. W 80 minucie Brończyk wybronił piłkę szybującą pod spojenie poprzeczki i słupka po strzale Zuzoka. Na 180 sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra w akcji był debiutant Grabowski. Zagraną przez niego piłkę przejął Walczak i strzelił, ale golkiper gospodarzy wyekspediował futbolówkę na rzut rożny. Remis dziesiątego w tabeli Zagłębia z bydgoszczanami obserwatorzy uznali za sprawiedliwy. Zawisza po tym spotkaniu spadł na 14. miejsce, ponieważ Pogoń Szczecin pokonała 3:0 na własnym boisku Stal Mielec.