Florian Wojciechowski
Konrad Kalinowski

Konrad Kalinowski 51

1-0

W decydującym meczu, w pierwszej połowie inicjatywa należała do grających z wiatrem grudziądzan. W drugiej części gry zdecydowanie przeważali wojskowi. Jak padła bramka decydują o mistrzostwie województwa? W szóstej minucie po wznowieniu gry, „po dalekim wykopie Murzyna piłkę przejął lewoskrzydłowy Kalinowski, poszedł na przebój, stoczył zwycięski pojedynek z obu obrońcami i niskim, plasowanym strzałem zdobył jedyną bramkę decydującą o tytule”. Arbiter nie radził sobie z momentami ostrą grą zawodników obydwu drużyn. Najlepszy na boisku był bramkarz gości Ramiński. Wojskowi piłkarze wracali do szatni przy dźwiękach marsza granego przez orkiestrę DOW II.

Brak składu

„Ilustrowany Kurier Polski" z 22.06.1951 o meczu Zawisza (OWKS) Bydgoszcz – Wisła (Kolejarz) Grudziądz (15.08.1951).

Strzelcy bramek dla Zawiszy w klasie wojewódzkiej i meczach o mistrzostwo województwa: Konrad Kalinowski 7, Leon Żukowski 7, Mieczysław Sachowicz 6, Jan Melosik 5, Florian Wojciechowski 3,  Jan Pistula 2.  3 bramki zaliczone za walkower z Gwardią Mogilno. Nie uwzględniono 5 bramek zdobytych przez wojskowych w anulowanym meczu z 13.06.1951: Zawisza - SGKS (Spójnia) Grudziądz 5:0 (Żukowski 3, Wojciechowski, Brzechwa).

Dzięki zdobyciu mistrzostwa województwa Zawisza rywalizował w finałach o II ligę z: Kolejarzem (Polonią) Leszno, Kolejarzem (Pogonią) Szczecin, Stalą (Polonią) Gdańsk, Stalą (Lechią) Zielona Góra i Gwardią Koszalin.