Tadeusz Słomiński 60

Tadeusz Słomiński 66 gł

Tadeusz Słomiński 70

Ryszard Drożdż 84

Ambitna i waleczna postawa bydgoszczan przyniosła im wysoką wygraną. Zaczęło się jednak źle. W 14 minucie na strzał z 16 metrów zdecydował się Wieliczko. Po jego uderzeniu piłka trafiła w nogę Tomkowiaka kompletnie zaskakując zasłoniętego Brończyka. Później P. Nowak, Straszewski i Kwaśniewski mieli szansę pokonać bramkarza miejscowych - Bogdana Węcławika, jednak nie zdołali tego dokonać. W końcu dobra gra bydgoszczan została uwieńczona sukcesem, bo Piotr Nowak doprowadził do wyrównania. W 55 minucie na boisku pojawił się Słomiński, który odegrał kluczową rolę w tym spotkaniu. Zmiennik Kwaśniewskiego wpierw wykorzystał dośrodkowanie Gabrycha i jego zespół wygrywał 2:1. Słomiński w następnych 9 minutach zdobył kolejne dwie bramki. Gospodarzy dobił dalekim strzałem Drożdż, który skierował piłkę w „okienko” bramki Czarnych. Zadanie bydgoszczanom ułatwili w tym spotkaniu obrońcy gospodarzy, popełniający wręcz szkolne błędy, a szczególnie słabo zagrał stoper Leszek Zawadzki. Lider tabeli - Gryf Słupsk przegrał w Koszalinie z Gwardią 1:2 i wojskowi tracili już do pierwszego miejsca tylko dwa punkty.