2-3

Alfred Kozik 48

M. Ludziński 59

Wróbel 83

Już w pierwszej minucie wojskowi" prowadzili 1:0. Bramkarz gdańszczan popełnił błąd wypuszczając piłkę z rąk i Żukowski skierował ja do siatki. Pięć minut później było 2:0. Po dobrej akcji bydgoszczan, w polu karnym obrońca gości zabawił się w bramkarza, łapiąc piłkę w ręce. „Jedenastkę" na gola zamienił Wojciechowski. Nieznaczną przewagę w pierwszej połowie miał OWKS. W 20 minucie minimalnie obok słupka strzelał Melosik. W 35 minucie interwencja bramkarza zapobiega utracie gola, gdy miejscowy golkiper zebrał piłkę z nogi napastnika przyjezdnych. Po przerwie gdańszczanie wzięli się za odrabianie strat. Kozik i Ludwiński w ciągu 14 minut strzelili dwa gole doprowadzając do remisu. Szkoleniowiec wojskowych" Edmund Świątkowski dostrzegając, że wygrana zaczynała wymykać się drużynie z rąk dokonał dwóch zmian. Bramkarza Muchę zastąpił Eugeniuszem Ginterem, a za Brzechwę wprowadził Cirkowskiego. W 79 i 81 minucie Żukowski miał dwie szanse na gole. Najpierw fatalnie spudłował, a w drugim przypadku dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. W 83 minucie po dwóch z kolei wykonywanych rzutach rożnych, Stal ze strzału Wróbla uzyskała zwycięskiego gola. W tym wyrównanym meczu u bydgoszczan zawiódł przede wszystkim atak, a najsłabszym zawodnikiem tej formacji był Manowski. Słabo spisał się też przesunięty po zmianach do pomocy Szymański. Debiut w Zawiszy: Herbert Manowski.