-

4

22

9-79

Co najmniej zaskakujące wyniki niektórych spotkań ostatniej kolejki nie pozostały obojętne piłkarskim władzom i tabela uległa zmianom. Wygrana 10:1 MRKS-u Gdańsk w Ustce z Jantarem, któremu już na niczym nie zależało, budziła największe emocje i kontrowersje. Po pierwszej połowie outsider remisował 1:1 po bramce Kubicy w 25 minucie. Do przerwy gra była wyrównana. Natomiast po zmianie stron goście przeszli metamorfozę" i strzelili 9 bramek. W znacznym stopniu ułatwili im to piłkarze gospodarzy zagrywając piłki nie do swoich kolegów, ale przeciwników." pisał dziennikarz „Głosu Pomorza". Tę potyczkę wzięto „pod lupę" i rezultat tego spotkania został zweryfikowany jako obustronny walkower. Ostatecznie MRKS obok Czarnych Słupsk, Zatoki Braniewo i Jantara Ustka opuścił szeregi trzecioligowców.

Bramki dla Zawiszy w sezonie 1983/1984 III ligi: Tadeusz Słomiński 17, Piotr Nowak 9, Mariusz Modracki 5. Paweł Straszewski 5, Jarosław Kotas 5, Konrad Gabrych 3, Adam Kwaśniewski 2, Andrzej Brończyk 1, Ryszard Nowak 1, Krzysztof Modzelik 1, Tomasz Kowalski 1, Ryszard Drożdż 1, Dariusz Tomaszewski 1.