Wojciech Rabenda
Marian Dutkiewicz

Marian Dutkiewicz > (46, Jerzy Faber > 78, Eugeniusz Pytlik)

0-0

Drużyny czołówki tabeli uraczyły widzów meczem prowadzonym w szybkim tempie, w którym nie zabrakło bramkowych sytuacji. Udane akcje przeprowadzili Sierant w 11 minucie, a później Walczak W pierwszym przypadku rybniccy obrońcy ratowali się faulem, natomiast bydgoski defensor oddał minimalnie niecelny strzał. Kuryło i Kupcewicz też mieli szanse na gole, jednak ich nie wykorzystali. Z gospodarzy zagrożenie stworzyli: Krótki, Rabenda i Grzywacz, ale byli nieskuteczni. Po zmianie stron rybniczanie uzyskali przewagę. Nie dochodziło jednak do większego zagrożenia pod bydgoską bramką, bo dobrze interweniowali obrońcy. W 62 minucie M. Cirkowski dopuścił się nieprzepisowego zagrania na jednym z napastników gospodarzy. Bytomski nie wykorzystał rzutu karnego zarządzonego przez sędziego. Doskonale spisał się Brończyk, który piłkę po strzale zawodnika ROW-u wybił. Pechowo strzelał Woronko, który mógł dać wygraną gościom. Najpierw trafił w słupek, a na około 100 sekund przed końcem meczu z 5 metrów w... bramkarza gospodarzy. Ten remis wystarczył, aby „wojskowi” zostali liderem. Druga była Lechia, trzeci Bałtyk Gdynia, a czwarty Moto Jelcz Oława. Wszystkie wymienione drużyny miały po 8 punktów. W tej kolejce Lechia przegrała w Wałbrzychu z Zagłębiem 0:1.