Eugeniusz Melerowicz

Krzysztof Rybak > (46, Wojciech Kąkol)

Eugeniusz Melerowicz > (68, Wielgus)

0-0

Debiut ligowy w Zawiszy: Kuć. Osłabiony kadrowo Zawisza zremisował w Poznaniu z broniącą się przed spadkiem Olimpią. Bydgoszczanie zademonstrowali lepszą grę od miejscowych, ale nieodłączone problemy ze skutecznością nie pozwoliły na odniesienie wygranej. Do przerwy goście nie wykorzystali dwóch okazji z których bramki paść powinny. W 35 minucie Nowicki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem poznaniaków. Później po akcji Sierackiego i Kupcewicza obok bramki bramki uderzył piłkę Sierant. W drugiej połowie w 78 minucie dobrym strzałem z 16 metrów popisał się Sierant, ale golkiper Olimpii obronił. Z kolei strzały Mojsy i Sierackiego były zbyt słabe, aby zaskoczyć dobrze dysponowanego bramkarza. W 79 minucie kontuzji, która wyłączyła go z gry do końca rundy jesiennej, doznał bramkarz Andrzej Brończyk. W meczu na szczycie, którym były derby Wybrzeża, Bałtyk Gdynia zremisował 1:1 z Lechią Gdańsk. Zmian na pierwszych trzech miejscach w tabeli nie zanotowano. Zawisza spadł na siódmą pozycję.