0-1

1-1

2-1

Bogdan Kwapisz 50

Debiut w Zawiszy: Nielipowicz. Mimo bezbramkowego rezultatu do przerwy „wojskowi” nie zdołali zdobyć choćby punktu z przeciętnym zespołem gospodarzy. „IKP” meczową relację opatrzył tytułem: „Wiecznie młody Jerzy Apostel zastopował bydgoskiego Zawiszę”. Gliwicki bramkarz w pierwszej połowie trzykrotnie uratował gospodarzy przed utratą gola w nieprawdopodobnych wręcz sytuacjach. Dominacja bydgoszczan do przerwy nie przyniosła więc efektu bramkowego. W 50 minucie Zawisza uzyskał prowadzenie. Kwapisz popisał się mocnym uderzeniem i Apostel nie miał szans na obronę. Po stracie gola miejscowi ruszyli do ataku. Najpierw Buncol - przyszły reprezentant Polski i gwiazda światowych boisk trafił w słupek. Potem piłka po strzale Kapusczyńskiego poszybowała nad poprzeczką. Goście z minuty na minutę grali słabiej. Jedną z przyczyn była postawa Kupcewicza, którego poczynania skutecznie ograniczył Wojtysiak. W 60 minucie był już remis. Po podaniu Buncola do siatki trafił Brzezoń. Asystent przy przy pierwszym golu dla Piasta podwyższył wynik na 2:1. „Piłkarze Zawiszy choć serdecznie dopingowani przez sporą grupę swoich wiernych kibiców nie zdołali już zdobyć się na wysiłek, który przyniósłby im bramkę” - informował reporter wspomnianej wyżej gazety.  Lechia Gdańsk pokonała u siebie Gwardię Koszalin 2:0 i powróciła na fotel lidera. Czołówka tabeli: 1. Lechia 27 pkt, 2. Bałtyk 27, 3. Zagłębie Wałbrzych 26 (jeden mecz mniej)...5. Zawisza 23.