1-0

2-0

2-1

Marian Dutkiewicz 70

Po słabym spotkaniu szósty w tabeli ROW został pokonany. Bydgoszczanie rozpoczęli od szybkich akcji, które w pierwszych 5 minutach zakończyły się wykonywaniem trzech rzutów rożnych. W 6 minucie piłkę z około 18 metrów uderzył Kuryło. Bramkarz Szczucki wyszedł za daleko z bramki i futbolówka znalazła drogę do siatki. Po zdobyciu gola przez gospodarzy - „Królował chaos, bezładna kopanina” - jak określił przebieg meczu dziennikarz „IKP”. Do przerwy już tylko dwie akcje zasłużyły na odnotowanie: w 26 minucie rajd Walczaka i jego strzał (piłka musnęła poprzeczkę) oraz niecelne uderzenie Kwapisza z 5 metrów. Po zmianie stron przez kilkanaście minut widzowie nadal solidnie się nudzili. W 58 minucie padł jednak drugi gol dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Kupcewicza głową celnie trafił Sierant. Kolejną akcję przeprowadzili Sobieralski i Sierant, a piłka po strzale Kwapisza wylądowała na słupku rybnickiej bramki. W 70 minucie Dutkiewicz po błędzie Walczaka zdobył kontaktowego gola. W 80 minucie kontuzjowanego bramkarza Brończyka zmienił Rudziński. Szkoleniowiec bydgoszczan Wojciech Łazarek po spotkaniu tłumaczył słabą postawę podopiecznych: „Trapią nas nadal kontuzje. Jeszcze rano nie byłe zdecydowany czy wystawić do gry piątkę zawodników z niewyleczonymi kontuzjami - Kuryłę, Kupcewicza, Milczarskiego, Sobieralskiego, Kwapisza. Nie w pełni sprawni piłkarze nie mogli też rozegrać najlepszego meczu. Mimo wszystko wygraliśmy zasłużenie i co do tego nie może być żadnej wątpliwości”. Lechia Gdańsk w meczu na szczycie pokonała na własnym boisku Zagłębie Wałbrzych 3:1. Liderem był nadal Bałtyk Gdynia (31 punktów). Kolejne lokaty: 2. Lechia Gdańsk (29) 3. Zawisza (27) 4. Zagłębie Wałbrzych (27).