Bogdan Kwapisz 85

1-0

2-0

3-0

To była trzecia z rzędu wygrana „niebiesko-czarnych”, jednak odniesiona w stylu jaki nie zachwycił kibiców. Momentami miejscowi fani gwizdali na swoich ulubieńców, którzy wystawili ich system nerwowy na ciężką próbę. Nieporozumieniem było wystawienie w ataku... Szczeszaka. Zawodnik ten zdaniem reportera prasowego jedynie przeszkadzał swoim kolegom z linii ofensywnej. Z przewagi jaką mieli gospodarze niewiele wynikało (a właściwie nic), ponieważ nie mogli sforsować poznańskiej defensywy. Jedynie raz udało się zwieść obronę przyjezdnych i Milczarski po dośrodkowaniu Czerniawskiego zdobył prowadzenie. Goście dwukrotnie zagrozili bydgoskiej bramce w 35 i 44 minucie. W obu przypadkach dobrze zachował się zastępujący Brończyka - Rudziński.  Najpierw złapał piłkę po dośrodkowaniu Kolata, a później obronił strzał Łukasika. Po zmianie stron Olimpia przeszła do zdecydowanych ataków. W 59 minucie Melerowicz uderzył piłę obok bramki, ale niespełna 120 sekund później po rzucie rożnym i uderzeniu Kolata piłka trafiła w słupek. Potem przyjezdni nie wykorzystali jeszcze trzech okazji na wyrównanie. W tym okresie bydgoszczanie nie zagrażali wcale bramce Bzdęgi. Dopiero ostatnie minuty przyniosły akcje i dwa kolejne gole dla gospodarzy. W meczu na szczycie, będącym derbami Wybrzeża, Lechia na własnym stadionie pokonała lidera - Bałtyk Gdynia 1:0. Wynik ten był niezwykle korzystny dla Zawiszy, bo pozwolił zbliżyć się do Bałtyku na dwa punkty różnicy. W tabeli: 1. Bałtyk 39 pkt, 2. Lechia 38, 3. Zawisza 37, 4. Zagłębie Wałbrzych 34.