0-3

Adam Walczak 51

Jacek Sierant 74

Bogdan Kwapisz 82

Do Inowrocławia zmierzały niezliczone ilości autobusów, samochodów i pociąg, które po przysłowiowe brzegi wypełnione były kibicami Zawiszy. Wszyscy przekonani byli, że ich pupile odniosą pewną wygraną, która przybliży ukochany klub do awansu do ekstraklasy. „Niebiesko-czarni” bez kłopotów pokonali „czerwoną latarnię". To było czwarte kolejne zwycięstwo. Od pierwszych minut dominowali goście, jednak ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Oddali jeden groźny strzał, którego autorem z 18 metrów był Kuryło. Miejscowy bramkarz wybił w tej sytuacji piłkę na rzut rożny. W 28 minucie Sierant nie potrafił skierować futbolówki do pustej bramki z... 4 metrów. Z kolei Kwapisz z 10 metrów trafił prosto w ręce Łukawskiego. W drugiej połowie inowrocławianie słabli z minuty na minutę. W 51 minucie po akcji Kupcewicza prowadzenie dla bydgoszczan uzyskał Walczak. Za niecałe 180 sekund Sierant nie pokonał golkipera Łukawskiego w sytuacji sam na sam. W 65 minucie Sierant zawiódł po raz kolejny, tym razem w znakomitej pozycji bramkowej nie trafił w... piłkę. Po nieudanych próbach zdobył wreszcie gola w 74 minucie, kiedy wykorzystał mało agresywną postawę defensywy gospodarzy.  Na 3:0 podwyższył Kwapisz, a piłkę dośrodkował mu Sobieralski. Potem szansę zmarnował jeszcze Szczeszak. Goplania po przerwie dwukrotnie zaatakowała, a w 68 minucie Brończyk obronił uderzenie Radzińskiego. Bałtyk Gdynia pokonał Piast Gliwice 4:0, a Górnik Wałbrzych wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 2:1. Czołówka tabeli: 1. Bałtyk 41 pkt, 2. Zawisza 39, 3. Lechia 38. Nadal istniała realna szansa awansu do ekstraklasy. „Liczą się tylko Bałtyk i Zawisza! Mecz w Gdyni ZADECYDUJE o awansie do ekstraklasy” - informował na stronie sportowej „Ilustrowany Kurier Polski”.