Adam Kuryło 67

Adam Kwaśniewski 80

1-0

2-0

Piąte z rzędu zwycięstwo Zawiszy! Goście, którzy nie mieli już szans na uratowanie się przed spadkiem stawiali niespodziewanie długo opór gospodarzom. W pierwszej połowie tylko trzy akcje był warte odnotowania. W 15 minucie na bramkę Sambora strzelał Sierant. Odbitą przez bramkarza Zagłębia piłkę przejął na głowę Milczarski i futbolówka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę! W 20 minucie z linii pola karnego strzelał Kwapisz, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką. Później w zamieszaniu na polu karnym piłki do siatki nie umieli skierować Mojsa i Sierant. System nieskończonej ilości podań i brak strzałów nie mógł przynieść powodzenia. Zawodził Kupcewicz, który tym razem zagrywał niedokładnie. Po przerwie trener Łazarek dokonał zmian, który wpłynęły korzystnie na poczynania zespołu.  W 67 minucie po akcji Milczarskiego i Burchackiego Kuryło pokonał Sambora i gospodarze prowadzili 1:0. W 69 minucie piłka po strzale Kwapisza trafiła w spojenie słupka i poprzeczki. Później goście ratowali się wybiciem futbolówki z linii bramkowej. Na 2:0 podwyższył Kwaśniewski, a Sierant i Burchacki przyczynili się do idealnego wyłożenia mu piłki. Zajmująca 13 miejsce w tabeli - Warta, wygrała w Poznaniu z Bałtykiem Gdynia 2:1! Dzięki temu wynikowi „niebiesko-czarni” zajęli po raz pierwszy w sezonie fotel lidera! Znajdująca się w kryzysie Lechia tylko zremisowała u siebie 1:1 ze Stilonem Gorzów. Sytuacja w tabeli wyglądała następująco: 1. Zawisza 41 pkt bramki: 44-18, 2. Bałtyk Gdynia 41 pkt bramki: 40-19. Trzecia Lechia z 39 punktami nie liczyła się już w walce o premiowane miejsce. O wszystkim miał zdecydować ostatni mecz sezonu: Bałtyk - Zawisza w Gdyni. „Wojskowym” do awansu wystarczał remis, gdynianie musieli wygrać.