3-3

Jan Sobol 25

Stanisław Terlecki 53

Marek Płachta 72

Mimo wyniku 3:3 piłkarze obu drużyn nie uraczyli kibiców porywającym widowiskiem. Pewnie jedną z przyczyn stanowiła wysoka temperatura. Ponadto gole zdobyte przez łodzian były wynikiem błędów obrony i bramkarza Brończyka, który rozegrał jedno z najgorszych spotkań od kilku lat. W 25 minucie na strzał z mocno ostrego kąta zdecydował się Sobol. Bydgoski golkiper spóźnił się z interwencją i piłka ku uciesze gości wpadła do bramki. Po około 100 sekundach gospodarze zdołali wyrównać. Długim wyrzutem z autu w pole karne popisał się Walczak. Piłkę na głowę przejął Milczarski i podał ją do Kwapisza, który z bliska pokonał Koniecznego. Po zmianie stron mecz stał na nieco lepszym poziomie. Zawisza zaatakował z impetem i już w 48 minucie wygrywał 3:1. Najpierw Kwapisz trafił w poprzeczkę, ale dobitka Sieranta była skuteczna. Kolejny gol był efektem akcji Kwapisza, który ograł łódzką defensywę, dośrodkowaną piłkę otrzymał Milczarski i z bliska trafił do siatki. Przyjezdni dążyli odrobienia strat, lecz ich akcje były przez kilka minut najczęściej powstrzymywane przez obronę gospodarzy. Zdobycie drugiego gola przez łodzian dziennikarz „Gazety Pomorskiej” Zbigniew Smoliński opisał następująco: „I kiedy Terlecki zaryzykował strzał z ok. 30 metrów, wszyscy przypuszczali, że Brończyk nie będzie miał żadnych kłopotów ze złapaniem piłki. Ten jednak przygotowany do interwencji zachował się jak początkujący piłkarz i przepuścił piłkę, która wylądowała w siatce. Nic nie może usprawiedliwiać błędu, jaki popełnił tak rutynowany zawodnik”. W 72 minucie bydgoski bramkarz wypuścił piłkę, którą miał już w rękach i Płachta doprowadził do remisu. Remis był wynikiem szczęśliwym dla gości. Zawisza spadł na przedostatnie miejsce w tabeli, ŁKS zajmował siódmą lokatę.