0-3

Eugeniusz Nagiel 16

Paweł Janik 74

Rudolf Wojtowicz 78

Czwarte dotąd w tabeli Szombierki spisywały się w lidze rewelacyjnie. To było już czwarte wyjazdowe zwycięstwo gości. Porażka „wojskowych” była w pełni zasłużona, a bytomianie objęli przodownictwo w ekstraklasie. Do przerwy kibice solidnie się nudzili i właściwie z jednej okazji przyjezdni zdobyli prowadzenie. Prawą stroną boiska akcję przeprowadził Kwaśniowski, który dośrodkował piłkę. Wiśniewski jej nie opanował i futbolówkę przejął Janik. Pomocnik Szombierek spowodował, że bramkę opuścił Brończyk, a Nagiel skierował piłkę do siatki. Po zmianie stron gospodarze zaczęli poczynać sobie lepiej. W 50 minucie strzelał Nowicki, ale wprost w bramkarza Surlita. Kwapisz zdobył nawet prawidłowego gola, jednak sędzia go nie uznał, bo jego zdaniem na pozycji spalonej był Milczarski. Podobno sytuacja ta wpłynęła źle na zawodników Zawiszy. W 74 minucie Janik wymanewrował najpierw Szczeszaka, a potem Brończyka i trafiając do pustej bramki podwyższył wynik na 2:0. Niespełna 180 sekund później indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Wojtowicz i silnym uderzeniem pokonał bydgoskiego bramkarza. Wcześniej z kilku metrów do pustej bramki nie umiał trafić Nagiel. Swoje okazje mieli też miejscowi. M. in. Surlit obronił mocne uderzenie Walczaka, a minimalnie niecelnie strzelał Burchacki.„Wielu kibiców miało pretensje do trenera W. Łazarka. Ale jak drużyna nie chce lub nie potrafi grać, to nawet najlepszy selekcjoner, gdyby to był nawet Menotti {trener mistrzów świata - Argentyny - przyp. aut.}, nie pomoże. Przerwa jaka czeka obecnie zespoły I ligi, bardzo potrzebna będzie zwłaszcza wojskowym, którzy robią wrażenie psychicznie zmęczonych” - ocenił reporter „Gazety Pomorskiej”. Przegrana z Szombierkami zepchnęła bydgoszczan na ostatnie miejsce w tabeli.