3-1

4-1

5-1

Bogdan Kwapisz 53 k

Ostatni mecz w barwach Zawiszy: Tadeusz Wiśniewski. Po tym meczu ze stanowiska trenera zrezygnował nieoczekiwanie Wojciech Łazarek. W trzech ostatnich spotkaniach rundy jesiennej wojskowych poprowadził asystent Łazarka - Ryszard Harmata. Czternasty w tabeli Ruch nie dał żadnych szans Zawiszy. Mecz już od początku ułożył się źle. Po strzale Małnowicza piłka odbiła się od Kwaśniewskiego, przejął ją Kajrys i w 30 sekundzie zdobył prowadzenie. Trener bydgoszczan musiał zmienić plan taktyczny i w 30 minucie wprowadził na boisko Sieranta. Gra do przerwy była dość wyrównana, ale goście stracili jeszcze jednego gola. Przy biernej postawie obrony za sprawą Małnowicza gospodarze podwyższyli na 2:0. W 53 minucie po faulu na Sierancie sędzia zarządził rzut karny dla bydgoszczan. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Kwapisz. W 70 minucie Małnowicz po indywidualnej akcji podwyższył na 3:1. Ten sam zawodnik w 85 minucie wykorzystał rzut karny, a ostatnią bramkę uzyskał tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Padła ona w śmiesznych okolicznościach, bo Brończyk i bydgoscy obrońcy sygnalizowali arbitrowi, że chorzowski zawodnik był na pozycji spalonej! Bydgoscy piłkarze zachowali się tak, jakby byli sędziami nazywanymi wówczas liniowymi!Akcji Małnowicza arbiter nie przerwał i piłkarz gospodarzy spokojnie trafił do bramki. Z dziwnych zagrań wykonanych przez zawodników gości było jeszcze podanie Mojsy z rzutu wolnego do... Małnowicza. Po latach, mając szerszą wiedzę o atmosferze panującej wtedy w zespole Zawiszy można stwierdzić, że w tym spotkaniu zawodnicy zagrali przeciwko swojemu trenerowi!