5-1

5-2

Tadeusz Pawłowski 8 k

Tadeusz Pawłowski 83 k

„Gazeta Pomorska” zwracała się przed spotkaniem do kibiców: „Apelujemy jednak, zwłaszcza do grupy młodzieży z klubu kibica, o kulturalny doping, zachowanie dyscypliny, bowiem nie chcielibyśmy, aby powtórzyły się ekscesy, jakie miały miejsce w czasie meczu z Arką. O ile zostaniemy do tego sprowokowani, będziemy imiennie piętnować najbardziej niesfornych młodych kibiców”. Drużyna Śląska przyleciała na mecz dzień wcześniej samolotem, co wtedy było rzadko spotykane. W środowe popołudnie wicelider tabeli zmierzył się z ostatnim w tabeli Zawiszą. Na boisku tej różnicy nie było widać i to „niebiesko-czarni” dominowali w grze. Wprawdzie po faulu na Sybisie - reprezentancie Polski, goście objęli prowadzenie dzięki skutecznemu karnemu wykonywanemu przez Pawłowskiego, jednak już pięć minut potem padło wyrównanie. Z rzutu rożnego celnie na głowę Kwapisza trafił Marek Ostrowski i napastnik gospodarzy umieścił piłkę w siatce. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy gola zdobył Sierant, a dokładne podanie otrzymał od Milczarskiego. 60 sekund po wznowieniu gry w drugiej odsłonie meczu było już 3:1. W polu karnym - obrońca gości Kowalczyk sfaulował Jarosława Nowickiego, a karnego na gola zamienił Kwapisz. Na 4:1 wynik spotkania podwyższył Milczarski, który popisał się uderzeniem z ostrego kąta, a asystował przy tej bramce Bogdan Kwapisz. W 78 minucie przebojową akcję przeprowadził Jarosław Nowicki, po minięciu wrocławskich zawodników wpadł w pole karne i niespodziewanie wycofał piłkę do nadbiegającego Adama Kwaśniewskiego, który pokonał Kostrzewę. Pogrom wicelidera ekstraklasy i szaleństwo na trybunach! W 83 minucie bramkarz Jan Rudziński nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Szarka i sędzia podyktował już trzeciego karnego w tym meczu! Pawłowski ponownie trafił i Śląsk Wrocław poległ ostatecznie z Zawiszą 2:5. Bydgoscy kibice odśpiewali drużynie Zawiszy tradycyjne: „Sto lat”. „Niebiesko-czarni” opuścili ostatnie miejsce w tabeli! Mając 17 punktów o dwa „oczka” wyprzedzali bytomską Polonię. Znajdujący się przed nimi GKS Katowice miał tylko punkt więcej.