Mirosław Okoński

Stanisław Sobczyński > (32, Krzysztof Lasoń)

Waldemar Tumiński > (58, Ryszard Milewski)

0-0

Kolejny wicelider tabeli nie poradził sobie z Zawiszą. Wprawdzie mecz w stolicy nie był wielkim widowiskiem piłkarskim, ale dla bydgoszczan liczył się zdobyty bezcenny punkt. To był szósty mecz Zawiszy w Warszawie i pierwszy osiągnięty remis (uprzednio 1 zwycięstwo i 4 porażki). „Zawisza stworzył w pierwszych 45 minutach więcej groźnych sytuacji, zawodnicy bydgoscy strzelali też celniej niż Legia, która wprawdzie posiadała optyczną przewagę w polu ale nie potrafiła jej uwidocznić bramkowo. Sześć strzałów gospodarzy było niecelnych” - relacjonował reporter „Gazety Pomorskiej”. W 14 minucie sam przed bramkarzem Kazimierskim znalazł się Nowicki, lecz warszawski golkiper obronił jego uderzenie. Pięć minut później strzelał Sierant, ale Kazimierski znów nie dał się pokonać. Później na uwagę zasługiwał jeszcze strzał Kensego - najlepszego zawodnika gości w tym meczu. Stołeczni piłkarze mogli zdobyć gola, gdy po uderzeniu Kusty piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej. Po zmianie stron gospodarze mieli przewagę, ale oddali na bramkę Brończyka aż 14 niecelnych strzałów. W 70 minucie po uderzeniu głową Topolskiego bramkarz Zawiszy popisał się świetną interwencją. Na pięć minut przed końcem spotkania Brończyk popełnił błąd, podając piłkę... Lasoniowi. Na szczęście zawodnik Legii z 10 metrów okazji nie wykorzystał. Próbował jeszcze zaskoczyć „Kinię” Okoński, jednak bez powodzenia. Z bydgoszczan dobry strzał oddał w 47 minucie Milczarski. Remisując w Warszawie, Zawisza zrównał się punktami (po 18) z katowickim GKS, który przegrał w Sosnowcu z Zagłębiem 0:3. Ostatnia w tabeli Polonia Bytom uległa w Krakowie Wiśle 0:4 imiała w dorobku nadal 15 punktów.