2-2

3-2

Kazimierz Kmiecik 46

Zdzisław Kapka 48

Czwarta w tabeli Wisła, mająca w składzie pięciu reprezentantów Polski, poległa w Bydgoszczy. Krakowski zespół zaczął mecz jakby rozkojarzony. Już po niespełna 120 sekundach po błędzie Budki do piłki doszedł Kensy i po minięciu bramkarza Holochera nie wcelował piłki do pustej bramki. W 10 minucie po strzale Kwapisza piłę z linii bramkowej wybił Motyka. Potem niezły strzał oddał Ostrowski. W 31 minucie przewaga gospodarzy zostaje uwieńczona zdobyciem prowadzenia. Głową zagrywali kolejno Kensy, Milczarski i Sierant, a Kwapisz półgórnym uderzeniem trafił do siatki. Potem dobry strzał oddał Czerniawski. Krakowianie dopiero w 40 minucie groźniej zaatakowali, lecz uderzenie Iwana było niecelne. Po przerwie nastąpiły feralne 4 minuty gospodarzy. Najpierw Kmiecik po błędzie Kwaśniewskiego zdołał wyrównać, a później Kapka uzyskał prowadzenie dla gości. Wprawdzie w drugiej sytuacji Czerniawski wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Iwana, ale futbolówka trafiła do Kapki, który pokonał Rudzińskiego. Przy wyniku 2:1 dla Wisły Kmiecik trafił jeszcze w słupek. Na szczęście od 50 minuty bydgoszczanie zaczęli grać jak do przerwy. W 53 minucie gospodarze wyrównali na 2:2. Rzut wolny wykonywał Kensy, który podrzucił piłkę, a Kwapisz strzałem z woleja pokonał Holochera. W 74 minucie Budka sfaulował wprowadzonego na boisko Biangę, a w związku z tym, że zdarzenie miało miejsce w polu karnym sędzia zarządził „jedenastkę”. Piłkarze „białej gwiazdy” nie mogąc pogodzić się z decyzją arbitra długo uniemożliwiali wykonanie karnego. Nie zraził się tym Kwapisz i pewnie trafił do siatki. Zawodnik ten miał w tym spotkaniu nie wystąpić, jednak zagrał z nie wyleczoną kontuzją i został bohaterem! Gola mógł zdobyć również Nowicki, ale nie wykorzystał okazji będąc sam przed Holocherem. Na 60 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego indywidualną akcję przeprowadził Motyka, ale na szczęście dla bydgoszczan jego uderzenie było niecelne. Zawisza opuścił strefę spadkową w tabeli. Kolejność na ostatnich miejscach była następująca: 14. Zawisza 20 punktów, 15. GKS Katowice 19, 16. Polonia Bytom 15.