1-1

2-1

3-1

Władysław Kornak 32

„Piotr Nowak w głównej roli" – informował jeden z tytułów meczowych relacji. W dobrej pierwszej połowie Zawisza mógł zdobyć jeszcze więcej bramek, ale koledzy nie potrafili wykorzystać świetnej gry Piotra Nowaka. Już po niespełna 120 sekundach najlepszy zawodnik na boisku podał do Modrackiego, który zamiast strzelać niepotrzebnie zagrał jeszcze do Durdy, a ten sytuację zmarnował. W 15 minucie Nowak został sfaulowany w polu karnym przez Wójcickiego. Kot „jedenastki" nie wykorzystał, bo bramkarz Klein wyczuł jego intencje i strzał obronił. Osiem minut później sędzia dyktuje następnego karnego dla bydgoszczan. Tym razem w kolejnej indywidualnej akcji Nowaka nieprzepisowo zatrzymał bramkarz gości. Pasieka okazał się pewnym egzekutorem i było 1:0. Potem po dośrodkowaniu Kota strzelał Modracki. Golkiper Chemika odbił piłkę, a piłka po dobitce Durdy trafiła w Kleina. W 32 minucie przyjezdni niespodziewanie wyrównali. Po podaniu Błaszczyka Brończyka mocnym uderzeniem pokonał Kornak. Na uzyskanie prowadzenia Zawisza nie potrzebował nawet 240 sekund. Po dośrodkowaniu Kota Pasieka głową nie dał Kleinowi szans obrony. Na 3:1 po solowej akcji podwyższył Nowak, który ograł dwóch obrońców i posłał piłkę do bramki obok wybiegającego Kleina. W mniej interesującej drugiej połowie bydgoszczanie mieli trzy dobre sytuacje. W 54 minucie głową strzelał Kot. W 77 minucie Modracki z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Na kilka sekund przed końcem niecelnie uderzył Modracki. Zawisza z 17 punktami awansował na czwarte miejsce. W tabeli prowadziło nadal Zagłębie Lubin (22 punkty).