Zbigniew Fabiński
Paweł Kowalewski
Grzegorz Szeliga

0-0

Remis z trzecią w tabeli Gwardią Warszawa z pewnością cieszył. Mogło być jednak jeszcze lepiej. Już w 40 sekundzie meczu Piotr Nowak w indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym. Do wykonania „jedenastki" podszedł Paweł Straszewski. Piłkę uderzył pewnie, ale... obok słupka bramki Rutkowskiego. W 20 minucie Adam Kwaśniewski popisał się „bombą" z rzutu wolnego. Podobno bramkarz gospodarzy nie zdążył odprowadzić piłki wzrokiem, ale miał szczęście, bo futbolówka trafiła w poprzeczkę. Po przerwie Modracki wcelował w słupek piłkę dośrodkowaną przez Kota. Potem gospodarzy przed utratą gola uratowała poprzeczka (znów strzelał Modracki). Trzeba przyznać, że stołecznym piłkarzom fortuna sprzyjała. Gwardia w pierwszej połowie nie miała klarownych sytuacji, natomiast po zmianie stron dwukrotnie zagroziła Brończykowi. W tej kolejce Zagłębie Lubin (lider tabeli) wygrało na własnym boisku z Arką Gdynia 3:0. Piast Nowa Ruda pokonał u siebie 1:0 Odrę Wodzisław i awansował na drugie miejsce. Sytuacja w tabeli przedstawiała się następująco: 1. Zagłębie Lubin – 38 punktów, 2. Piast Nowa Ruda – 26, 3. Gwardia Warszawa – 25, 4. Polonia Bytom – 24, 5. Moto Jelcz – 24, 6. Zawisza – 22. Zawisza miał wtedy rozegrane trzy spotkania mniej od lidera tabeli.