1-3

Piotr Tomecki 29

Jacek Kot 60

Dariusz Pasieka 81 k

Zaległy mecz z 18. kolejki. Po meczu w Wałbrzychu Zawisza pozostał w ośrodku Startu w Strzegomiu i tam przygotowywał się do zaległego spotkania z siódmym w tabeli Piastem. Gospodarze sądzili, że na krótkim i wąskim boisku poradzą sobie z bydgoszczanami. Mieli powody do optymizmu, bo w poprzednich potyczkach w Nowej Rudzie Zawisza przegrywał. W 29 minucie gospodarze stracili gola. Piotr Tomecki na 12 metrze otrzymał piłkę od Straszewskiego i mocnym uderzeniem pokonał Opuszewicza. Niecałe 60 sekund później padło wyrównanie. Bydgoszczanie stracili piłkę w środku boiska, dwóch zawodników ograło Kwaśniewskiego i Prokopowicz trafił do siatki. Zespół zagrał mądrze, choć w przerwie musiałem przeprowadzić męską rozmowę i przekonać chłopców, iż nie powinna ich interesować postawa sędziego głównego, a gra i jak najkorzystniejszy rezultat" zdradził po spotkaniu kulisy szatni trener Stachurski. Uwagi szkoleniowca dobrze wpłynęły na drużynę, która spisywała się lepiej i grała zdecydowanie szybciej. W 60 minucie po rzucie rożnym piłkę głową do Kota zagrał Pasieka. Kot z bliska podwyższył na 2:1. W 81 minucie był popis umiejętności Jacka Kota. Bydgoski zawodnik minął czterech rywali niczym slalomowe tyczki na narciarskim stoku i gdy miał przed sobą już tylko bramkarza Opuszewicza, został przez niego sfaulowany. Podyktowanego karnego na bramkę zamienił Pasieka. Zawisza umocnił się na drugim miejscu w tabeli.