Ryszard Kraus

Bogdan Sak > (56, Marek Tekiela)

Andrzej Biczak > (72, Krzysztof Zięcik)

0-0

„W Jastrzębiu 0:0 i Zawisza o krok bliżej ekstraklasy!" – informowała „Gazeta Pomorska" w tytule meczowej relacji. Przed spotkaniem padał deszcz i prowadzenie gry było utrudnione. Dobra gra obronna obu drużyn spowodowała, że w Jastrzębiu kibice bramek nie zobaczyli. Gospodarze na początku wypracowali dwie dogodne sytuacje. W 14 minucie Brończyk obronił uderzenie Krausa głową. Po niespełna 180 sekundach bydgoski bramkarz znów udanie interweniował. Tym razem wybił piłkę na rzut rożny po silnym strzale Saka z rzutu wolnego. Akcje Zawiszy kończyły się raczej na pewnie grających defensorach gospodarzy. Reporter katowickiego „Sportu" pochlebnie ocenił występ Piotra Nowaka, którego grę porównał do stylu Romana Koseckiego. Wielość kartek, które sędzia pokazał zawodnikom trener Stachurski tłumaczył twardą walką. Miejscowi od 73 minuty grali w dziesięciu, bo kontuzji doznał Tekiela, a szkoleniowiec dokonał dwóch przewidzianych regulaminem zmian. Polska Agencja Prasowa informowała, że po meczu doszło do chuligańskich zajść. Kopniaki, pięści i kamienie były w użyciu – przez „grupki pseudokibiców" – jak to określono.