Piotr Nowak > (70, Mirosław Milewski)

Krzysztof Arndt > (90, Dariusz Gliniewicz)

Mariusz Modracki 51

1-0

Na mecz dotarło tylko kilkunastu kibiców gości. Około 100 zostało zawróconych z podróży w Gnieźnie, po zdemolowaniu dwóch wagonów ze składu pociągu. Przez kwadrans bydgoski beniaminek grał jakby bojaźliwie. Potem gospodarze poczynali sobie coraz pewniej. Do przerwy niezłe strzały oddali Paweł Straszewski i Arndt. Druga połowa zaczęła się od szybkich ataków Zawiszy. Mariusz Modracki po otrzymaniu piłki od Rzepy, ograł wpierw Szewczyka, potem Tęsiorowskiego i lewą nogą zdobył strzałem przy słupku zwycięską bramkę. W 53 minucie indywidualną akcję przeprowadził Piotr Nowak. W polu karnym sfaulował go Mirosław Jaworski i sędzia zarządził „jedenastkę”. Dariusz Pasieka, który w II lidze był pewnym egzekutorem (strzelił pięć bramek) nie wykorzystał rzutu karnego. Adam Matysek piłkę po jego strzale wyekspediował na rzut rożny. Goście kończyli mecz w dziesięciu, ponieważ po starciu z Arndtem kontuzji doznał Roman Szewczyk. Obrońcę gości zabrała karetka pogotowia. Trener Szukiełowicz wcześniej dokonał już dwóch zmian. Szkoleniowiec Śląska komplementował postawę Zawiszy. Wyróżnił szczególnie Piotra Nowaka i Pasiekę.

Aleksander Socha

Mirosław Drączkowski > (46, Sławomir Twardygrosz)

Józef Trojak > (70, Rajmund Horst)

Zawisza – Śląsk Wrocław 1:0 (30.07.1989). Drużyny wychodzą na mecz. Na pierwszym planie bramkarz Andrzej Brończyk. W ciemnych strojach inni zawodnicy Zawiszy, kolejno: Paweł Straszewski, Krzysztof Arndt, Franciszek Jarosz, a nieco dalej częściowo widać głowę Mariusz Modrackiego. W jasnych strojach z napisem „Casucci" piłkarze Śląska. Od lewej: Waldemar Prusik, Roman Szewczyk, Józef Trojak i Mirosław Jaworski.

„Gazeta Pomorska" z 31.07.1989 o meczu Zawisza – Śląsk Wrocław (31.07.1989).

„Ilustrowany Kurier Polski" z 31.07.1989 o meczu Zawisza – Śląsk Wrocław (31.07.1989).

„Dziennik Wieczorny" z 01.08.1989 o meczu Zawisza – Śląsk Wrocław (31.07.1989).