1-0

1-1

2-1

Dariusz Nowacki 59 gł

Ostatni mecz w barwach Zawiszy: Piotr Nowak. Dobre spotkanie na koniec sezonu w wykonaniu obu zespołów. Zawisza zaczął mecz od zdecydowanych ataków. Już po niespełna 120 sekundach Jacek Kot trafił piłką w słupek. Potem zza linii 16 metrów strzelał Arndt, a Woźniak obronił nogami. Grający z kontry goście między 30 a 40 minutą osiągnęli przewagę. Szanse na pokonanie najlepszego bramkarza sezonu w ekstraklasie – Andrzeja Brończyka, mieli Nowacki i Cebula. Druga połowa przebiegała z atakami obu drużyn. W 57 minucie Piotr Nowak został w polu karnym sfaulowany przez Różyckiego. Jedenastkę" uderzeniem piłki pod poprzeczkę wykorzystał Modracki. Niespełna dwie minuty później goście wyrównali. Durda nieprzepisowo zatrzymał Cebulę i Ziober wykonywał rzut wolny. Po jego dośrodkowaniu Nowacki uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. W 70 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Durda, piłkę odbił Pasieka, a w zamieszaniu podbramkowym z siedmiu metrów Adam Kwaśniewski zdobył silnym strzałem zwycięską bramkę. W 89 minucie po akcji Grada głową nad bramką strzelił Nowacki. Po tym meczu z funkcji trenera został odwołany Władysław Stachurski. Będąc żołnierzem zawodowym otrzymał polecenie powrotu do Legii Warszawa.

Krzysztof Stefański > (82, Adam Grad)

„Ilustrowany Kurier Polski" z 31.05.1990 o meczu Zawisza – Łódzki KS (30.05.1990).

„Gazeta Pomorska" z 31.05.1990 o meczu Zawisza – Łódzki KS (30.05.1990).

„Dziennik Łódzki” z 31.05.1990 o meczu: Zawisza – Łódzki KS (30.05.1990).

Tabela I LIGA (EKSTRAKLASA) sezon 1989/1990.