3-2

4-2

Dariusz Pasieka 59-k

Krzysztof Arndt 77-wol

W rywalizacji dziewiątej w tabeli Legii z ósmym Zawiszą gospodarze odnieśli pewną wygraną. Brak w stolicy Jarosza i Kota okazał się poważnym osłabieniem, a szybko zdobyte przez Legię prowadzenie ustawiło przebieg meczu. W 10 minucie dośrodkował obrońca Jóźwiak, a będący w polu karnym Bąk strzelił obok Matuszewskiego. Sytuację próbował ratować jeszcze Rzepa, ale piłka po jego bucie wtoczyła się do bramki. W 26 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów dośrodkował Pisz. O górną piłkę walczyli Kosecki i Pasieka. Futbolówka uderzyła w głowę bydgoskiego obrońcę i wylądowała w przeciwnym rogu bramki. Legia prowadziła 2:0. W ostatnich sekundach pierwszej połowy defensorzy Zawiszy zastawili nieudaną pułapkę ofsajdową. Sam przed Matuszewskim znalazł się Bąk i zdobył trzeciego gola. W 59 minucie Budka i Gmur nieprzepisowo zaatakowali Berendta i sędzia zarządził rzut karny. Jego skutecznym egzekutorem był Pasieka. W 77 minucie Arndt, który wykonywał rzut wolny, dostrzegł lukę w murze zawodników Legii i uzyskał drugiego gola dla bydgoszczan. W 85 minucie Łatka wykorzystał centrę Pisza i strzałem pod poprzeczkę pokonał Matuszewskiego. Kapitan bydgoszczan Adam Kwaśniewski mówił o tym spotkaniu: „Warszawski mecz ujawnił istnienie pewnego stereotypu myślowego wśród naszych ligowych rywali. Dobra runda wiosenna wywołała u części zespołów rodzaj przestrachu. Warszawskie spotkanie to potwierdziło. Legia grała asekuracyjnie z bardzo przecież osłabionym Zawiszą. Tylko Kosecki i Łatka czyhali na okazję do strzelenia bramki”.