1-0

1-1

2-1

Mariusz Olbiński 52-gł

Bydgoszczanie zasłużenie pokonali dotychczasowego wicelidera tabeli. Od początku meczu walczyli z determinacją, wypracowując sporo okazji bramkowych. W 21 minucie Koszarski wypuścił piłkę z rąk po mocnym uderzeniu Arndta z rzutu wolnego. Do futbolówki dobiegł Modracki i z bliska ulokował ją w siatce. W 52 minucie po dośrodkowaniu Szewczyka z rzut wolnego głową Brończyka pokonał Olbiński i był remis. W 61 minucie po centrze Durdy na tzw. długi słupek Arndt głową zdobył zwycięskiego gola. Aż trzech bramkowych okazji nie wykorzystał dla Zawiszy Straszewski. Największe zagrożenie dla gospodarzy stanowili Szewczyk i Zejer.

Marian Putyra - zdjęcie Muzeum Zagłebia Lubin

„Gazeta Pomorska" z 05.11.1990 o meczu Zawisza – Zagłębie Lubin (04.11.1990).

Zawisza – Zagłębie Lubin 2:1 (04.11.1990). Zawodnicy Zawiszy w ciemnych strojach. Z lewej interweniujący Andrzej Brończyk, a przy jego ręce widoczna część głowy Adama Kwaśniewskiego. W głębi Grzegorz Wódkiewicz. Pierwszy z prawej Dariusz Pasieka. Przy Brończyku Marek Godlewski, a obok Pasieki Dariusz Marciniak (z lewej) i Mariusz Olbiński (w głębi).

Zawisza – Zagłębie Lubin 2:1 (04.11.1990). W środku Adam Kwaśniewski, z prawej Paweł Straszewski. Pierwszy z lewej Janusz Kudyba.

Tabela ekstraklasy (I ligi) po rundzie jesiennej sezonu 1990/1991.