2-1

2-2

Cz. Smektała 18

K. Urbaniak 62

Gdy już w 10 minucie bydgoszczanie wygrywali 2:0 nie było chyba nikogo kto wątpiłby w zwycięstwo. Osiem minut później padła jednak niespodziewana bramka dla gości. Przy dalekim strzale środkowego napastnika gości - Smektały błąd popełnił Rosiński. W drugiej połowie tylko pierwsze minuty należały do wojskowych. Ambitna drużyna z Leszna dążyła do zdobycia wyrównującego gola. Druga bramka padła w efekcie nieporozumień w bloku defensywnym. Bramkarz przyjezdnych uchronił swój zespół od przegranej. U chaotycznie grających wojskowych wyróżnił się jedynie Pilarek.

Edmund Jankowiak

„Ilustrowany Kurier Polski" z 04.08.1953 o meczu Zawisza (OWKS) – Polonia (Kolejarz) Leszno (02.08.1953).

„Gazeta Pomorska" z 03.08.1953 o meczu Zawisza (OWKS) – Polonia (Kolejarz) Leszno (02.08.1953).

„Express Sportowy" dodatek do „Expressu Poznańskiego" z 03.08.1953 o meczu Zawisza (OWKS) – Polonia (Kolejarz) Leszno (02.08.1953).