3-1

3-2

Bernard Bem 65

Eugeniusz Faber 76

W 22 minucie bramkarz gości Pietrek wypiąstkował" piłkę po mocnym uderzeniu Pieszki. Futbolówka trafiła pod nogi Wesołowskiego, który  udokumentował przewagę bydgoszczan umieszczając piłkę w bramce. Ruch w pierwszej połowie miał tylko jedną okazję do strzelenia gola, ale w 30 minucie Bem popisał" się niecelnym uderzeniem. W zasadzie bramkarz Zawiszy Rychlewicz nie miał szans na wykazanie się, bo gospodarze mieli inicjatywę. Po zmianie stron „wojskowi” zaatakowali. Dośrodkowaną piłkę wypuścił z rąk bramkarz Ruchu i w 48 minucie Krasucki trafił do siatki: 2:0 dla miejscowych! Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i 17 minut później było tylko 2:1, a bramkę zdobył nieupilnowany przez Folbrychta, Bem. Riposta Zawiszy była natychmiastowa. Po wznowieniu gry od środka na uderzenie z odległości ponad 20 metrów zdecydował się Krasucki. Bramkarz Pietrek był bezradny: 3:1 dla „wojskowych”! Od tego momentu przewagą miał Ruch, ale jedynie zmniejszył rozmiary porażki. Zwycięstwo Zawiszy: 3:2 stało się faktem. Najlepszymi zawodnikami bydgoszczan według reporterów prasowych  byli: Zgoda, Fiodorow, Ziółkowski i Pieszko.

Henryk Pietrek > (74, Jan Barow)

Kazimierz Polok > (46, Zygmunt Maszczyk)

15.08.1964: Inauguracja I ligi w Bydgoszczy. Z lewej Edmund Rychlewicz. Bronisław Waligóra (w środku) wita kapitana Ruchu Chorzów.

Pogawędki przed meczem z piłkarzami Ruchu. Zawodnicy Zawiszy w białych strojach. Od lewej (z twarzami zwróconymi do przodu): Ryszard Harmata, Waldemar Folbrycht, Jerzy Sułkowski.

Przerwa w meczu z Ruchem. W białych strojach piłkarze Zawiszy. Na zdjęciu od lewej stoją: nierozpoznany, Ziółkowski, nierozpoznany pochylony, lekarz Zdzisław Gałaj, w mundurze działacz sekcji Feliks Gabara, Ryszard Harmata (widoczna część głowy), z numerem 6 ?, siedzi przodem Ryszard Wesołowski, nierozpoznany pochylony zawodnik, w ciemnym swetrze zwrócony bokiem trener Longin Janeczek. Na pierwszym planie od lewej: siedzi tyłem z numerem 10 ?, siedzi bokiem Bronisław Waligóra, stoi bokiem w ciemnym dresie Edmund Rychlewicz, siedzi Jan Pieszko.

„Gazeta Pomorska" z 17.08.1964 o meczu Zawisza – Ruch Chorzów (15.08.1964).

„Sport" z 17.08.1964 o meczu Zawisza – Ruch Chorzów (15.08.1964).