1959-1960

Strona w opracowaniu.

1960

W dniach 12-13 marca w Bydgoszczy odbyły się okręgowe mistrzostwa Pomorza juniorów. Sporo sukcesów zaliczyli reprezentanci Zawiszy. Chłopców trenował kpt. Karniewicz, natomiast dziewczętami zajmowali się: D. Mroczyńska i por. Zygmunt Antończyk. Wśród 27 startujących dziewcząt triumfowała Renata Matuszewska (Zawisza). Inne przedstawicielki klubu zajęły lokaty: 7. Iza Wróblewska, 8. Krystyna Tomaszewska, 13. Ewa Gryś, 18. Wiesława Zakrzewska. Pośród juniorów w zawodach brało udział 25 gimnastyków. Na podium dwa miejsca zajęli zawodnicy Zawiszy, a kolejność była następująca: 1. Stanisław Cieślak (Związkowiec) 2. Wojciech Kierul (Zawisza) 3. Władysław Jucewicz (Zawisza). Na czołowych miejscach uplasowali się również: 5. Ryszard Cerak 7. Tadeusz Zabelski. W klasie III dziewcząt tytuł mistrzowski wywalczyła gimnastyczka Zawiszy - Leokadia Żakowicz, wyprzedzając koleżankę klubową - Raczkowską. W punktacji drużynowej triumfował Związkowiec Bydgoszcz, przed MKS Bydgoszcz i Budowlanymi Toruń.