2-1

2-2

Lucjan Brychczy 74 k

Janusz Żmijewski 80

W pierwszej połowie obaj bramkarze nie zostali poddani poważnym próbom. Akcje z reguły kończyły się na linii szesnastu metrów. Dobrze spisywał się blok defensywny w obydwu drużynach. Po zmianie stron zaczęło się więcej dziać na boisku. W 60 minucie piłkę w stronę bramki posłał Pieszko. Grotyński interweniował niefortunnie, futbolówkę przejął Sułkowski i zdobył prowadzenie dla Zawiszy. Osiem minut później Pieszko podwyższył na 2:0. Piłka po jego strzale z odległości około 20 metrów wylądowała w „okienku" bramki Legii. Niestety bydgoszczanie nie wykorzystali olbrzymiej szansy na wygranie meczu. W 74 minucie wprowadzony po przerwie Obrębski został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę" pewnie wykorzystał Brychczy. Do wyrównania doprowadził Żmijewski, którego nie upilnowali obrońcy gospodarzy. Reporter Gazety Pomorskiej" świetnie oddał atmosferę w różnych momentach spotkania, więc warto go zacytować: Trener Janeczek miał markotną minę po strzale Pieszki, a Gracz był niepocieszony po trafieniu Żmijewskiego. Na trybunach zapanowała cisza, a jeszcze kilkanaście minut wcześniej ludzie byli gotowi śpiewać... sto lat .... Dobry mecz w zespole bydgoskim rozegrał Kowarski. Remis był niesprawiedliwym wynikiem, bowiem Zawisza zasłużył na zwycięstwo.