Janeczek Longin Jan

Trener: 1964-1965 i 1968-1969.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ur. 03.08.1920 - Łódź.
Zmarł 11.02.2001 - Warszawa. Pochowany na Cmentarzu Północnym w stolicy.

Zawód: oficer Wojska Polskiego (ppłk). Ps.:
Diabeł". Ukończył Centralną Szkołę Oficerów Polityczno-Wychowawczych. Na emeryturę przeszedł w stopniu podpułkownika.

Pierwszy raz: od lipca 1964 do 30.06.1965.

Pierwszy mecz: 15.08.1964: ZAWISZA - Ruch Chorzów 3:2 (ekstraklasa).

Ostatni mecz: 30.06.1965: ŁKS Łódź 0 ZAWISZA 2:0 (ekstraklasa).

Bilans spotkań  (26): 9 zwycięstw, 6 remisów, 11 porażek.

Z Zawiszą - ósme miejsce w ekstraklasie (sezon 1964/1965).

Drugi raz: od 04.01.1968 do 22.06.1969.

Pierwszy mecz: 10.03.1968: Zagłębie Wałbrzych - Zawisza 2:0 (II liga).

Ostatni mecz: 21.06.1969: Górnik Wałbrzych - Zawisza 2:1 (II liga).

Bilans spotkań (45): 12 zwycięstw, 13 remisów, 20 porażek.

Z Zawiszą: 7 miejsce (1967/1968 - II liga), 10 miejsce (1968/1969 - II liga).

Ogółem bilans spotkań - (71): 21 zwycięstw, 19 remisów, 31 porażek.

Jako trener: najpierw szkolił grupy młodzieżowe w Legii Warszawa. Zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów z zawodnikami tego klubu (1962). Trener pierwszej drużyny Legii: 03.12.1962 - 31.12.1963 i 01.07.1965 - 30.06.1966. Ze stołecznym zespołem (seniorzy) zdobył Puchar Polski - 1966. Był też szkoleniowcem Jagiellonii Białystok i Ursusa.

Jako piłkarz grał na pozycji napastnika. Karierę zawodniczą rozpoczął w Tramwajarzu Łódź (1936). Grał też w ŁKS Łódź, Pafawagu Wrocław i Legii Warszawa (do 1957 roku). Mistrz Polski - 1955, 1956, zdobywca Pucharu Polski - 1955, 1956 (wszystkie sukcesy z Legią).